KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12154148
*
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 19:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 22:31:53
1
100 kr
31/10 19:36:28
2
300 kr
3/11 18:58:35
1
250 kr
3/11 18:58:35
2
300 kr (Budbetjänt)
3/11 18:59:02
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sven Deurell
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 22:31:53 | 1 | 100 kr |
31/10 19:36:28 | 2 | 300 kr |
3/11 18:58:35 | 1 | 250 kr |
3/11 18:58:35 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/11 18:59:02 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk mÃ¥lare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45